Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange
Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange

Scarpa CHARMOZ HD Shark-Orange (71052-250_Shark-Org)

Marka : Scarpa
Fiyat : ₺4.999,90(KDV Dahil)
₺555,54 'den başlayan taksitlerle

Scarpa Charmoz HD, hafif, modern bir kış dağcılık botu olarak tasarlanmıştır. 

Charmoz, uyumundan yapısına kadar teknik ve hassas bir dağ botu olarak tasarlanmıştır.

Tamamen sentetik mikro teknolojiye sahip saya, son derece dayanıklı ancak yine de çok hafif olacak şekilde tasarlanmıştır.

H-Dry membran, üstün hava koşullarına karşı koruma ve minimum su emilimi için doğrudan üst kısma lamine edilmiştir.

Ana gövde düşük hacimlidir ve tırmanma hassasiyeti için vücuda tam oturur, sıkı bir uyum için buruna kadar uzanan bağcıkla birlikte çalışır. 

Vibram Pentax Precision XT taban ünitesi, dayanıklı kauçuk bileşiği ve mekanik kavrama için aralıklı çıkıntılar, karıştırma ve ferrata için tırmanma bölgesi ile teknik dağcılık için idealdir.

Sert pro-fiber XT orta taban, Charmoz'a başarılı tırmanma kabiliyetinin yanı sıra modern C2 kramponları için güvenli bir montaj sağlar. 

TEKNİK ÖZELLİKLER 

HDry®

HDry® kalite standardı sayesinde bu sistemle üretilen ayakkabılar en yüksek seviyede su geçirmezlik, nefes alabilirlik ve izolasyona sahiptir.

Su geçirmez ve nefes alabilen zar, üst iç kısma sıkıca lamine edilmiştir ve suyun girebileceği dikişler ve boşluklar yoktur: yağmur ve soğuk ayakkabının dış yüzeyinde engellenir ve büyük miktarda kuru hava ayaklarınızı sıcak ve rahat tutar.

Ultra ince su geçirmez membran ve benzersiz laminasyon yöntemi, ayağınıza tam oturur ve ayakkabılarınızı gün boyu kuru ve hafif tutar. 

ACTIV impact Technology

ACTIV Darbe Teknolojisi: Fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip malzemeler kullanılarak taban yapımında kullanılan, zemindeki olumsuz etkileri absorbe edebilen, şok emilimini artıran ve aktivite sırasında kullanılan enerjiden en üst düzeyde yararlanan sistem. 

AUTOFIT COLLAR

Bilek kısmının ergonomik tasarımı ve özel dolgusu sayesinde, üst kısmın maksimum uyarlanabilirliğini ve rahatlığını sağlayarak yumuşak bölge üzerindeki darbe stresini azaltır.

Her arazide mükemmel performans ve konfor sağlar. 

Ankle Padding

"AYAK BİLEKLİĞİ SİSTEMİ", sayaların ayağın şekline göre kalıplanmasını sağlayan özel bir "BELLEK KÖPÜĞÜ"nden yapılmıştır.

Bu teknik çözüm çok hafif ve nefes alabilir, son ve kalınlık açısından dinamik hafızasını koruyarak her kullanımdan sonra orijinal şeklini geri kazanır.

Ayakkabının genel konforunu ve sayanın ayağa uyum kapasitesini "AYAK BİLEKLİK DOLGU SİSTEMİ" sayesinde daha da geliştirerek her türlü arazide en iyi performansı sağladık. 

Flex Point

Flex Point Sistemi, tüm arazilerde destek ve güveni korurken, en sert botlarda bile ayak bileklerinize tam hareket özgürlüğü sağlar. 

Speed Lacing

Üst kısmın ergonomik tasarımı ile entegre edilen "HIZLI BAĞLANTI SİSTEMİ", ayakkabının iç hacimlerinin optimum şekilde ayarlanmasını ve ayağın mükemmel bir şekilde sarılmasını, basit ve hızlı bir şekilde sağlar, uyumu daha hassas ve kişiye özel hale getirir, kullanıcıya her türlü arazide maksimum güven sunar. 

Stiffness Rating B2

B2 sertlik dereceli botlar (Ribelle Lite, Manta Tech) yaz alpinizmi ve kış dağcılığı için tasarlanmıştır.

Bu botlar bir C2 kramponu ile uyumludur. 

Üst EVA kaplamalı, farklı kalınlık ve sertliklere sahip Polipropilen + fiberglastan Pro-Fiber XT 20 ergonomik iç taban.

Maksimum konfor, dayanıklılık ve burulma önleyici verimlilik.

L-Tech teknik kumaş ve su geçirmez mikrofiber. Maksimum dayanıklılık için koruyucu kauçuk rand.

Buruna doğru uzanan bağlama sistemi iki bölüme ayrılmıştır. Alt kısım, uyumu ayarlamanıza izin vermek için üst kısma entegre edilmiştir.

Üst kısım, rahat ve güvenli bir oturuş için ayak bileğini sürekli ve kademeli olarak sarmak için sabitleme gerginlik alanlarını ve kancaları ayıran kilitli kancaya sahiptir.

Daha fazla konfor ve su geçirmezlik için HDry® ve 37.5® kumaş teknolojisi ile lamine edilmiştir.

Pentax Precision XT, yarı otomatik kramponlarla uyumludur.

Mont by Vibram® kauçuk bileşenli dış taban.Vibram® kauçuk bileşimi, stabilite ve dayanıklılık sağlar.

AĞIRLIK 740g – ( 42 numara için )