MARMOT Never Summer Uyku Tulumu
MARMOT Never Summer Uyku Tulumu
MARMOT Never Summer Uyku Tulumu
MARMOT Never Summer Uyku Tulumu

MARMOT Never Summer Uyku Tulumu (MRT23460-9814-R)

Marka : MARMOT
Fiyat : ₺1.569,00(KDV Dahil)
₺174,33 'den başlayan taksitlerle

Never Summer -39 Uyku Tulumu

Bahar aylarını biz de sizin kadar seviyoruz fakat geçiş mevsimleri her zaman beklediğimiz kadar nazik olmayabilir. Bu yüzden Never Summer su itici apreyle işlenmiş tüy dolguya, -10,7 °C konfor derecesine sahip. Yine de hafiflikten ödün vermeyen Never Summer, -39.8 °C'lik ekstrem derecesine rağmen 1395 gr ağırlığa sahiptir.


Never Summer -39 derece uyku tulumu


Ürün Özellikleri
Onaylı 650 Fill Power Ördek Tüyü Dolgu
Islak durumlarda su geçirmezliğini arttırmak için Down Defender
Klasik trapezoit ayak kısmı
EN Test edilmiştir.
Nautilus 5-Siperli Şapka
Kolay ulaşılabilir büzgülü dolgulu yaka
Isıyı dağıtan yapı
Esnek triko başlık
Hissedilebilir büzgü
Yer seviyesinde yan dikişler.
Başlık büzgü kordonu
Kilitli Fermuarlar
Saklama cebi
Esnek triko başlık
Saklama ve sıkıştırma torbası içindedir
İki adet asma halkası
Çift yönlü fermuar
Velcro®suz yüz manşonu.
Fermuar koruyucu


 

Uyku tulumu bakım bilgileri için ikonu tıklayınız.
 
Never Summer -39 derece uyku tulumu


 

KULLANILAN MATERYALLER
Ana Malzeme :

30d 100% Nylon Ripstop 1.5 oz/sqyd, 30d 100% Nylon DWR 1.18 oz/yd

Astar Malzemesi :

30d 100% Nylon DWR 1.27 oz/yd

Yalıtım Malzemesi : 650+ Fill Power Duck Down
Ağırlık : 1395 gr
İç Uzunluk : 211 cm
Ölçüler : 157 x 142 x 104 cm
Derece : Comfort: 12.7°F / -10.7°C | Lower Limit: -1.2°F / -18.4°C | Extreme: -39.6°F / -39.8°C
Dolgu Ağırlığı : 898 gr
Konaklama Isısı : -18° C

 

EN Tested Test Merkezi

NEDİR?


Marmot uyku tulumu firması olarak bu işe başladı ve outdoor sektöründeki öncü performansımıza devam ediyoruz. Bütün Marmot uyku tulumları, kalite ve performansından emin olmak için EN testinden geçirilir. Geliştirme süreci sırasında bütün örnekleri Norveç'te bulunan Thelma test merkezine göndeririz. Sonuçlarını devamını sağlamak için Thelma test merkezini devamlı olarak kullanıyoruz.
 
EN 13537 testi Nedir?

İşlem kaz tüyü kümelerinin moleküler seviyede DWR (Dayanıklı Su İtici) ile kaplanması şeklinde yapılır. Her bir bireysel tüy topağının üzerine su itici katman koyulur. Bu işlem kaz tüyünün temizlenmesi sırasında yapılır. Bu apre kaz tüyünün 20 yıkamadan fazla su itici olmasını sağlayan bir dayanıklılıkta olmasına imkan verir. Aynı zamanda bu işlem kaz tüyünün bütünlüğünü ve tüy kümelerinin dayanıklılığını arttırır.


 
EN testi nasıl yürütülüyor?

İlk olarak test ısı oranlarının zorlu olduğu konusunda açık olalım çünkü çok fazla değişken var. Herkes uyku tulumu içinde farklı şekilde uyur. Giyim, mat, çadırlı ya da çadırsız olma, yatmadan önce yemek ve içmek gibi seçenekler uyku deneyimini etkileyebilir. EN testi için üzerine 20 ayrı alıcı takılan ve tutarlı bir termal değer almak için iç katman giydirilen (üst, alt ve çorap) Charlie adında bakır bir manken kullanıyoruz. Manken uyku tulumu içine koyuluyor kabaca 12 mm'lik ahşap bir platform üzerine koyuluyor. Bu platform, hava sirkülasyonu olması için yerden bir miktar yüksekte duruyor. Daha sonra bu platform tutarlı termal değeri olan bir örtüyle kaplanıyor ve soğuk odaya bırakılıyor. İnsan modelinden gelen verileri ölçmek için matematiksel bir formül kullanılıyor.


 
Neden Marmot uyku tulumları üzerinde EN Test etiketi bulunuyor?

Avrupa'da satılan Marmot uyku tulumlarının üzerinde bu etiketin bulunması zorunlu. Bu etiket bütün tulumlarımızda bulunuyor ve biz bunun en güvenilir yol olduğunu düşünüyoruz. .


 
EN testi diğer yöntemlerden nasıl ayrılıyor ve bu daha mı iyi?

Marmot ilk olarak tulumlarını test etmek için, özellikle Gore-Tex® kumaşı kullanırken, tasarımcılarımız et dolaplarına girer, bütün gece orada uyurlar ve dolgu oranının ısı aralığını karşılayıp karşılamadığını görürlerdi. Bugünlerde bu iş biraz daha bilimsel olarak yürütülüyor. Amerika'da yapılan test EN testine çok benzer. Onlar bakır manken kullanırlar ama giydirme, dolgu ve matematik formülü farklıdır. Tekrar söylemek gerekirse bizce varolan en güvenilir uyku tulumu testi yine EN standartlarında olan testtir.


 
EN test sonuçları Marmot tulumlarının gelişiminde faydalı oluyor mu?

Evet oluyor. Hatta bazı durumlarda yapılan testler, tulumların, bizim verdiğimiz orandan daha sıcak olduğunu göstermiştir.

 

Down Defender

NEDİR?


Marmot Down Defender giysi ve uyku tulumları için bir sigorta poliçesidir. Bu özel işlem görmüş yüksek oranda su dayanaıklı, ıslak ortamlara maruz kalan giysiler ve uyku tulumları için daha üst seviye ıslaklık koruması sağlar. Marmot Down Defender suyla temasından kaynaklanan topaklanma ve özelliğini yitirmesini önlemeye yardımcı olur. Dolayısıyla sizi sıcak ve konforlu tutma kabiliyetini mükemmel bir şekilde arttırır.

 
Marmot Down Defender Teknoloji Özellikleri
  • İşlenmemiş tüye göre 10 kat daha uzun kuru kalır.
  • Nemli ortamlarda işlenmemiş tüye göre %150 daha fazla koruma sağlar..
  • İşlenmemiş tüye göre %30 daha hızlı kurur.
  • PFOA (Perflurooctanoic Asit) ve PFOS (Perflorooktansülfonik Asit) içermez.
  • Bluesign onaylıdır. (Bluesign: Tekstil endüstrisinin sürdürülebilirlik hedeflerine doğru hareket etmesine yardımcı standartlardan biridir.)
Down Defender'ı kar sporları, şehir keşifleri ve çocuk koleksiyonlarında kullanmaktayız.


Marmot Down Defender Teknoloji Nasıl Çalışılır

Tüy kümelerinin moleküler seviyede DWR (Dayanıklı Su İtici) ile kaplanması şeklinde yapılır. Her bir bireysel tüy topağının üzerine su itici katman koyulur. Bu işlem kaz tüyünün temizlenmesi sırasında yapılır. Bu apre tüyün 20 yıkamadan fazla su itici olmasını sağlayan bir dayanıklılıkta olmasına imkan verir. Aynı zamanda bu işlem tüyün bütünlüğünü ve tüy kümelerinin dayanıklılığını arttırır.


Marmot Down Teknolojinin Faydaları

Down Defender bulunan kıyafetler daha uzun süre kuru kalır, koruma özelliklerini devam ettirir ve geleneksel işlenmemiş kaz tüyü ceketlere göre çok daha hızlı bir şekilde kurur.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR